30% Club Poland debiutuje na Perspektywy Women in Tech

14 czerwca 2023 30% Club Poland zadebiutował na Perspektywy Women in Tech możemy uznać. Bardzo się cieszymy, iż nasze spotkanie „Women go boards”, współorganizowane z Ennbow i EWOB cieszyło się tak dużą frekwencją.

Wydarzenie rozpoczęła Katarzyna Piasecki, założycielka Ennbow, inspirując uczestniczki do sięgania po najwyższe stanowiska i siostrzeństwa. Następnie Milena Olszewska-Miszuris,  Co-Chair 30% Club Poland przedstawiła wyniki badania „Niech nas usłyszą! Głos kobiet w korporacjach” przeprowadzone wraz z UN Global Compact Network Poland, pokazującego aspiracje respondentek oraz bariery i stereotypy, z którymi się spotykają.

 

Aby spółki spełniały cele 30% Club Poland oraz wymogi Dyrektywy „Kobiety we władzach” były spełnione,  wiele kobiet powinno zasilić szeregi zarządów i rad nadzorczych. Celem EWOB jest wykształcenie 1 000 „board ready” kobiet w całej UE. O programach C-suite i Board readiness EWOB mówiła Monika Jezierska, członkini zarządu Fundacja Liderek Biznesu.

 

Mocno oczekiwanym elementem spotkania był panel prowadzony przez Iweta Opolska, członkinię Komitetu Sterującego 30% Club Poland, która namówiła prelegentów do osobistych przemyśleń na temat ich różnorodnych ścieżek kariery.

 • Aleksandra Hamryszak, członkini zarządu Helbling Technik
  Mówiła o swojej drodze od małej miejscowości do władz szwajcarskiej spółki podkreślała, jak ważne jest branie odpowiedzialności za swoje działania, odwaga i podejmowanie ryzyk, oprócz ciężkiej pracy i rozwoju własnych kompetencji
 • Magdalena Magnuszewska, prezeska Inelo, członkini 30% Club Poland
  Mówiła o swojej nielinearnej karierze i ważnej decyzji rozwojowej, którą podjęła, przechodząc ze stanowiska partnerki w funduszu private equity do prezeski zarządu dużej korporacji. Podkreślała także wagę mentoringu i nie ukrywała, iż każda tak duża decyzja wiąże się z pewną ceną i ryzykiem.
 • Jarosław Królewski, prezes Synerise
  Przeniósł nas w przyszłość, w której dzięki #AI i technologii dostęp i poziom wiedzy liderów będzie ten sam, a kobiece kompetencje mogą być cennym wyróżnikiem. Liderzy i liderki przyszłości to osoby umiejące współpracować w grupie i inspirować innych do działania.
 • Monika Jezierska
  Mówiła o tym, jak ważne jest powiedzenie sobie, iż jesteśmy wystarczające (We are enough!) i poszukiwanie role models, którymi możemy się inspirować. Podkreślała też wagę umiejętności stawania granic, także w pracy, oraz rezygnacji z perfekcjonizmu, co ułatwi dziennie życia zawodowego z czasem na rodzinę czy prywatne pasje.
 • Ewa Drozd
  Zostawiła uczestniczki w wieloma praktycznymi wskazówkami, m.in. o tym, jak ważne jest planowanie, systematyczne działanie krok-po-kroku w kierunku wyznaczonego celu, celebrowanie nawet małych sukcesów, rozliczanie swoich planów i refleksja.

Wisienką na torcie było zaproszenie Bianki Siwińskiej, pomysłodawczyni Perspektywy Women in Tech, do rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki, Marka Brzezinski, wspierającego wydarzenia.

 

Bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok!